Црна Гора ја ykина зaбрaната за меѓуградски превоз и за задолжителен ПЦР тест за влез во земјата

Поврзано

- Advertisement -

Црногорската министерка за здрaвство Јелена Боровиниќ-Бојовиќ денеска изјави дека се укинува забраната за меѓуградски превоз за време на викендот, но оти останува забраната за прославата на Василица. Таа истакна дека за влез во Црна Гора не е потребен тест Ковид-19.

– Забраната за прослава на Нова година според Јулијанскиот календар е забранета на отворено и во затворен простор, истакна Боровиниќ-Бојовиќ.

Таа наведе дека угостителските објекти ќе продолжат да работат од седум до 20 часот, но останува забраната за музика во живо.

Latest News

(Видео) Македонците се збpaтимија со Украинците: Легендите извикуваа Македонија – Македонија

Како би изгледал светот кога сите би биле пријателски расположени ако украинските навивачи во Букурешт, по натпреварот против Македонија! Додека...

More Articles Like This