ЧАВКОВ ЗА ПЛАНИРАНИТЕ ИЗМЕНИ ВО МВР: Нема простор за ретрограден пристап во МВР и импровизации во полициското работење!

  • January 13, 2017
  • Коментари

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков во гостувањето во емисијата „Од наш агол“ на МРТ говори за донесените измени и интервенции во Законот за внатрешни работи и Законот за полиција. Чавков појаснува зошто имало потреба од интервенции во законот бидејќи законските измени од 2003-та не биле доволни и се покажале како слабост особено и пред безбедносните ризици.
cavkov

Дополнително со новите законски измени нема да може било кој министер да ги злоупотребува своите овластувања и да го нарушува системот на кариерата. Сите детали и информации погледнете ги во видеото во продолжение.


Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Претходно «
Следно »