ЧАДОРОТ РАЗОЧАРАН ОД ЛИСТИТЕ НА СДСМ: Вака реално треба да изгледа листата на СДСМ!

Поврзано

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи....

Откако лидерот на соросовата квази-партија, црпнатиот балист Зоран Заев ја објави листата со имиња на кандидатите за пратеници од СДСМ во која не влегуваат одредени функционери и поранешни пратеници се создаде револт, разочарување, бунт и оставки од засегнатите и критики од најистурените опозициски поддржувачи кои упатија јавни критики.

sdsm-pratenici-dijaspora

Но, Црпко на местото на докажаните партиски војници, функционери и пратеници кои носат многу гласови зад себе, ги вдоми платениците и аутсајдерите од разноразните Пленуми, Соросоидни творевини, УСАИД-мисионери, Шаренковци, Куртон-револуционери, Хулигани, Борци за човекови права т.е „давајгазовци“, односно корисните идиоти кои во разни ситуации и за разни потреби на квази-партијата се претставуваат со разни псевдоними криејќи се зад превезот на пропаднатата империја која ги изнајмува.

Оваа комбинаторика на Црпнатиот балист Заев наиде на негодување и кај Чадорот кој ја обмисли кризата и му ги спакува „бомбите“ преку кои сакаше нелегално, без волјата на народот, а со помош на гнасна пропаганда, блокади, шиканирања, оспорувања и навреди сакаше да го донесе на власт Црпнатиот од Муртино.

Чадорот како негови фаворити и милиеници за носители на листите на СДСМ ги предлава следниве одгледани пучистички печурки:

sdsm-nositeli-na-lista-2016

Носител на изборна единица 1 да биде Катица Јанева, а зад неа во колоната да се наредат сите внучиња, синчиња, ќеркички и партиски послушници и квази-експерти кои ги прибра од СДСМ. Фатиме и Ленче нема да влезат во оваа листа бидејќи нивните плати се три пати поголеми од оние на пратениците, па нема зошто да се бламираат за помали суми.

Носител на изборната единица 2 да биде вечниот трговец со прислушувани материјали и туѓи разговори, Зоран Верушевски со неговата кодошка тајфа.

Во изборната единица број 3, односно во истокот нема албанско население, за носител на листата на СДСМ да биде радикалниот исламист Мухамет Зекири, а зад него да застанат платеничките верници кои по потреба се претставуваат како муслимани, а за потребите на Заевата двојазичност и како албанци.

На првото место во изборната единица 4 да биде УДБА-шот и осудуван затвореник, Слободан Богоевски кој е на иста релација со Верушевски само што овој не располага со тонски записи против неистомислениците, туку со пишани документи и транскрипти од нивните разговори. Зад Богоевски ќе се најдат имињата од постарата генерација, односно од Удбашката школа и имиња кои нема да бидат опфатени (односно зафатени) од Верушевски, бидејќи овие два мрачни ликови меѓусебно се надополнуваат.

Носител во изборната единица 5 треба да биде Захир Бекири – Чауш, познат во јавноста по „Фабриката за Афери на СДСМ“ каде на ангро се штанцале лажни лични карти, патни исправи и други документи, но и се распространувале прислушувани разговори од луѓе рекетирани од Заев. Зад него на листата ќе биде неговиот брат Имер Беќири и најистакнатите вработени во погонот од „Фабриката“

Во изборната единица 6 носител ќе биде истакнатиот Соросоид и активист на Шарената револуција, Замир Мехмети зад кој гордо ќе застанат куртон-револуционерите, педерите и хулиганите кои дивееја и ги уништуваа објектите низ главниот град.

sdsm-pratenici-dijaspora
Како претставници од дијаспората, свое место во парламентот ќе бараат и амбасадорските болви и верни хушкачи на Пржинскиот гангстерски договор, Чарлс Гарет, Ричард Ховит и Џес Бејли, кои доколку не ја добијат довербата од македонската дијаспора ќе бидат вдомени во Парламентот на Република Македонија како главни советници на пратеничката група на СДСМ.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести