Чак Норис се огласи откако негов двојник yпaднa во амepиканскиот Конгpec

Поврзано

Дe6eлинaтa знaчитeлнo ja згoлeмyвa cmpтнocтa oд Koвид-19: 2,2 милиoни oд 2,5 милиoни cmpтни cлyчaи ce cлyчилe вo земји co виcoк бpoj дeбeли лyѓe

Истражување на Светската агенција против дебелина открива дека значителен број смртни случаи поврзани со Ковид-19 можеле да бидат спречени...

„Цpвeн aлapм зa нaшaтa плaнeтa“: Нajнoвиoт извeштaj нa OH пpeдyпpeдyвa нa нeдocтaтoк нa глoбaлнa aмбициja зa cпpaвyвaњe co климaтcкaтa kpизa

До крајот на 2020 година, земјите требаше да достават ажурирани и поамбициозни национално утврдени придонеси (НДЦ) за справување со...

Paзбиена kpиминална мpeжa сo лaжни вakцини

Полицијата уапси 84 осомничени и заплени илјадници лажни вакцини против ковид-19 во рации во Кина и Јужна Африка. Ова...
- Advertisement -

Чак Норис јавно демантираше дека бил дел од толпата која минатата недела насилно упадна во американскиот Конгрес, откако на интернет се прошири фотографија од демонстрант кој личи на него.

„Тоа не сум јас, ниту бев таму. Во нашето општество нема место за насилство од каков било вид. Јас сум и секогаш ќе бидам за закон и ред“, напиша 80-годишниот актер и мајстор на боречки вештини на Твитер.

Тврдењето на Норис, кој е познат по своите конзервативни ставови, го поддржа Доналд Трамп во 2016, беше потврдено и од неговиот менаџер.

„Чак цело време престојува со семејството на својот ранч во Тексас“, изјави Ерик Крицер и додаде дека Норис е многу позгоден од човекот на фотографијата.

Latest News

(Видео) Бугapcкa paбoтa: Пpoвoкaциja yштe нa пpвиoт дeн oд eмитyвaњeтo – Еве штo ce пpeнecyвaшe нa бугарската нaциoнaлнa тeлeвизиja вo Македонија..

За прв пат денеска во Република Македонија се емитуваше програмата на бугарската национална телевизија, како резултат на постигнатиот договор...

More Articles Like This