ЧАШКА ПОВЕЌЕ И КОЛЕШКИТЕ ОД РАБОТА: Како главниот генератор на лажни информации во МВР го троши работното време платено од граѓаните!

Поврзано

(Видео) УРНЕБЕСНО: Заев бара билет во еден правец за Њујорк

Урнебесно видео кое ќе ве насме до солзи. Зоран Заев се обидува да купи билет во еден правец и...

ВАНКОВСКА „УДPИ“ ПО ШЕКЕРИНСКА: Ова е тоа бедно манипулирање и подбивaње со здравиот разум

Ова е тоа бeдно манипулирање и подбивање со здравиот разум, коментира професорката Билјана Ванковска на статусот со кој министерката...

ЗЕКОЛИ: Не е до глупоста, до бесрамието е

После 4 месеци пандемија, познавам двајца починати, неколку заболени, индустрии цели пред распад, медицински стаф пред колапс. И сè...

Го вработија во МВР за да не го апсат поради возење под дејство на алхохол, а во кабинетот на Спасовски продолжи како главен инспиратор и генератор на лажни информации. Тони Ангеловски, кој ужива во чашка или две повеќе алхохол, деновиве и на Фејсбук се пофали дека заедно со колешките од работа ужива во „нектарот на боговите“

 

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Генераторот на пропаганда и фејк вести од МВР, Тони Ангеловски продолжува да ужива во алкохолот и во текот на работното време. Минатата година се вадеше пред алфите дека е вработен во кабинетот на Министерот (додека Чавков беше министер за внатрешни) за да не го соберат од дома, иако имаше наредба за негово приведување поради возење под дејство на алкохол. Дојде животот и за него во МВР па сега кога Тонка доаѓа поднапиен и на целиот спрат се чувствуваат малиганите во воздухот, неговите колешки подолг период негодуваат на ваквото однесување. Речиси секој ден користи малце подолги паузи од дозволеното и без исклучок истите се по познатите скопски ресторани. Друштво му прават две колешки од Свети Николе. Едната е добропознатата “џетсетерка” Маја Ал Блана, вработена како секретарка во кабинетот во УБК.
Го проценила Тонка дека е мераклија да пивне и да му собере информации, но за секој случај ако е потребна додатна доза на шарм тука е нејзината сограѓанка, младата и надежна полицајка Валентина Гаврилова да ја возбуди дополнително атмосферата за Тонка.
П.С. Оливер вика нема веќе МВРО ама тоа што двеве до вчера трчкаа и се вработија од ВМРО изгледа не му смета на Тонка за искачања по кафани…
П.П.С. Не те работат за да те кодошат на МВРО не се секирај, за други работат … Girls just wanna have fun – стои во текстот објавен на ФБ страницата „МВР партиски штаб“[/kopa_block_quote]

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести