ЧАШКА ПОВЕЌЕ И КОЛЕШКИТЕ ОД РАБОТА: Како главниот генератор на лажни информации во МВР го троши работното време платено од граѓаните!

  • October 9, 2017

Го вработија во МВР за да не го апсат поради возење под дејство на алхохол, а во кабинетот на Спасовски продолжи како главен инспиратор и генератор на лажни информации. Тони Ангеловски, кој ужива во чашка или две повеќе алхохол, деновиве и на Фејсбук се пофали дека заедно со колешките од работа ужива во „нектарот на боговите“

 

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Генераторот на пропаганда и фејк вести од МВР, Тони Ангеловски продолжува да ужива во алкохолот и во текот на работното време. Минатата година се вадеше пред алфите дека е вработен во кабинетот на Министерот (додека Чавков беше министер за внатрешни) за да не го соберат од дома, иако имаше наредба за негово приведување поради возење под дејство на алкохол. Дојде животот и за него во МВР па сега кога Тонка доаѓа поднапиен и на целиот спрат се чувствуваат малиганите во воздухот, неговите колешки подолг период негодуваат на ваквото однесување. Речиси секој ден користи малце подолги паузи од дозволеното и без исклучок истите се по познатите скопски ресторани. Друштво му прават две колешки од Свети Николе. Едната е добропознатата “џетсетерка” Маја Ал Блана, вработена како секретарка во кабинетот во УБК.
Го проценила Тонка дека е мераклија да пивне и да му собере информации, но за секој случај ако е потребна додатна доза на шарм тука е нејзината сограѓанка, младата и надежна полицајка Валентина Гаврилова да ја возбуди дополнително атмосферата за Тонка.
П.С. Оливер вика нема веќе МВРО ама тоа што двеве до вчера трчкаа и се вработија од ВМРО изгледа не му смета на Тонка за искачања по кафани…
П.П.С. Не те работат за да те кодошат на МВРО не се секирај, за други работат … Girls just wanna have fun – стои во текстот објавен на ФБ страницата „МВР партиски штаб“[/kopa_block_quote]
Претходно «
Следно »