ЧЕЛЗИ БРЗА ЗА ПОТПИСОТ НА ИГУАИН ЗА МЕЧОТ ПРОТИВ АРСЕНАЛ ВИКЕНДОВ

  • January 18, 2019

Челзи сака да го комплетира трансферот на Аргентинецот Гонзало Игуаин пред дербито со Арсенал во Премиер лигата – мечот е во сабота (19-ти јануари).

Во Италија се рашири веста дека Челзи и Јувентус веќе се договориле да го отстапат напаѓачот до крајот на сезоната на „Стемфорд Бриџ“.

Според „Ивнинг стандард“, Маурисио Сари сака да го регистрира играчот за мечот со Арсенал, што значи дека договорот треба да заврши до утре попладне.

Триесет и едно-годишниот Игуаин ќе има опција за ново изнајмување од 12 месеци по крајот на сезоната, при добри перформанси со синиот дрес.

Претходно «
Следно »