ЧЕСТИТКИ ОД МИЦКОСКИ ЗА РАКОМЕТАРИТЕ: Кога срцата чукаат како едно, кога мотивот е голем, се поместуваат и планини

  • January 10, 2020
  • Коментари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на Фејсбук им ја честиташе победата на ракометарите од дуелот со Украина и им посака уште победи на Европското првенство.

-Кога срцата чукаат како едно, кога мотивот е голем, се поместуваат и планини. Честито за победата на Македонските ракометари. Ја направивте горда Македонија. Да се радуваме на уште победи!

Кога срцата чукаат како едно, кога мотивот е голем, се поместуваат и планини. Честито за победата на Македонските ракометари. Ја направивте горда Македонија. Да се радуваме на уште победи! 🇲🇰

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 10. Januar 2020

 

Претходно «
Следно »