August 11, 2020, 1:42 am

ЧЕТИРИ АНГЕЛИ: Заедно ја победиле „болеста на денешницата“, се храбреле една со друга!

Поврзано

(Видео) Мајк Тајсон три pyнди се бopeшe со aјкyли и пoбeди со „нoкayт“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week. За да ја...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...
- Advertisement -

Кога првпат ги фотографирале заедно сите биле под јаки терапии и чудесно е да се видат како изгледаат денес. Сега се на возраст од 4. и 5. години и ова е прва година сите да се во ремисија…

Четири девојчиња кои пред три години на детскиот оддел на Клиниката „John Hopkins“ во Ст. Петерсбург на Флорида се лекувале од р*к овие денови повторно се собрале поради заедничко фотографирање со кое сакале да го одбележат Денот на борба против р*к.

Сега се на возраст од 4. и 5. години и ова е прва година сите да се во ремисија, односно да нема знаци на болеста, а лекарите кои ги лекувале велат дека во најтешките моменти на лекувањето потполн се потпирале една на друга и помагале една на друга полесно да ги преброди тешките последици од терапијата која ја примале.

МекКинли, Ава и Лорен имале акутна лимфобластична леу*емија, а Клои редок облик на р*к на плуќа. Последна со лекувањето завршила Лорен.

„Сите беа под јака терапија кога првпат ги сликавме заедно, како малечки без коса и навистина е чудесно да се види како изгледаат денеска“, вели Алиса Луциано, мајка на Ава.

Шона Глин, мајка на Лорен, вели дека девојчињата станале добри пријателки токму затоа што биле така ќелави, пренесува Health.
„Сите деца со кои се дружеа имаа коса, па и инаку изгледаа чудно меѓу врсниците, додека тие четири во болницата беа еднакви и тоа ги поврзуваше“, вели Шона Глин.

Карен Мур, мајката на МекКинли вели дека тие девојчиња и неа и биле голема утеха и дека на детскиот оддел на болницата се здобила со многу пријатели.

„Луѓето тука се поврзуваат, бидејќи често сте тука се запознавате и полесно ви е кога ќе видите познати лица“, вели Карен и додава дека и тие како мајки на храбрата четворка меѓусебно се поврзале и станале пријателки.

„Добро е чувството да се биде поврзан со луѓе кои минуваат исто што и ти“, вели таа…

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This