ЧЕТИРИ ЗАПАЛЕНИ АВТОМОБИЛИ, МВР МОЛЧИ: Додека во Скопје се случуваат криминални пресметки, Спасовски ги преведува полициските амблеми на албански!

  • August 5, 2017

Во Скопје за помалку од еден час се регистрирани 4 опожарени возила на повеќе локации во Скопје според извори од полицијата. Од министерот Спасовски сеуште нема никаква реакција на настаните. Додека Спасовски ги припрема амблемите на албански за полицијата, имотот на граѓаните се уништува пред нивни очите.

Во 4 часот и триесет минути на паркингот на улицата „Јани Лукровки“ биле опожарени Ауди А3 со кривопаланечки регистрации и автомобил Даеву Ланос со скопски регистарски таблички. Петнаесетина минути подоцна друг граѓанин пријавил дека на улица ,,Букурешка’’ запален е автомобил марка Ауди А6, а во пет часот наутро истио човек пријавил дека гори Опел Астра во општина Карпош.

Во јавноста нерасчистувањето на овие настани пројавува сомнение дека блискоста на луѓе од владата на СДСМ и Зоран Заев со матни ликови од криминалното подземје е причина зошто овие случаи Оливер Спасовски не ги расчистува.

Претходно «
Следно »