ЧЕТИРИ ЗАПАЛЕНИ АВТОМОБИЛИ, МВР МОЛЧИ: Додека во Скопје се случуваат криминални пресметки, Спасовски ги преведува полициските амблеми на албански!

Поврзано

Портпаролката на СДСМ Кузеска со негативен тест на Ковид-19

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, има негативен тест на Ковид-19. Таа оваа информација ја сподели на својот профил на „Фејсбук“.

ПОТРЕБЕН Е НАПРЕДОК ВРЗ БАЗА НА КВАЛИТЕТ: Сѐ додека се именуваат лица со партиски книшки ќе бидеме на 108мо место на листата на Транспаренси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски наговести големи реформи во начинот на кој што ќе се именуваат фунцкионери во Република...

МИЦКОСКИ: Kризата со корона не поминува со пи-ар на Владата, семејствата во црно се завиваат, се губат човечки животи, не може ова да помине...

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 при што посочи дека власта...

Во Скопје за помалку од еден час се регистрирани 4 опожарени возила на повеќе локации во Скопје според извори од полицијата. Од министерот Спасовски сеуште нема никаква реакција на настаните. Додека Спасовски ги припрема амблемите на албански за полицијата, имотот на граѓаните се уништува пред нивни очите.

Во 4 часот и триесет минути на паркингот на улицата „Јани Лукровки“ биле опожарени Ауди А3 со кривопаланечки регистрации и автомобил Даеву Ланос со скопски регистарски таблички. Петнаесетина минути подоцна друг граѓанин пријавил дека на улица ,,Букурешка’’ запален е автомобил марка Ауди А6, а во пет часот наутро истио човек пријавил дека гори Опел Астра во општина Карпош.

Во јавноста нерасчистувањето на овие настани пројавува сомнение дека блискоста на луѓе од владата на СДСМ и Зоран Заев со матни ликови од криминалното подземје е причина зошто овие случаи Оливер Спасовски не ги расчистува.

Актуелно

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

Повеќе вести