Чиле: Нап аѓач отвори ог ан во играчница, петмина мp тви

  • August 9, 2019

Пет лица заг инаа вчера откако непознат маж отв орил оган кон посетителите во една играчница во Пуенте Алто, предградие на чилеанската престолнина Сантјаго, пренесува ТАСС.

Очевидци, за Радиото БиоБио изјавија дека непознат маж влегол во салата и отворил ог ан кон посетителите. Според полицијата тој исп укал најмалку 52 ку ршуми.

Се претпоставува дека мотив е кав га, која избу внала непосредно пред напа дот пред просториите на играчницата.

Претходно «
Следно »