October 20, 2021, 8:42 pm

ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ГИ КИНАТ ЧЛЕНСКИТЕ КНИШКИ: Активистите на СДСМ јавно ги кинат членските книшки, добиваат честитки од сопартијците

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Верните членови на СДСМ, кои, не испуштаа ниеден протест и кои сите ги знаат, почнаа да кинат книшки. Јавно, драматично, бесно. Други, нивни сопартијци, им честитаат.

Во ниеден учебник за испит не сум сретнала ваков феномен, како Зоран Заев, кој за толку кратко време успеа да го засакаат стотици илјади, а истите тие да го замразат за 6 месеци од доаѓање на власт.

Зоки, до тебе е. Вети многу, а не знаеше како да го исполниш. И ја гибна “жицата македонска” (твој цитат). Џабе пишуваше песнички за “жици македонски”, кога немаш чувство за идентитет.

– Напиша на својот Фејсбук профил поранешната новинарка Јорданка Ивановска – Јоци објавувајќи принт-скринови од искината членска книшка на партиска активистка на СДСМ и коментарите, односно поддршката што ја доби од нејзините, исто така, разочарани сопартијци.

Јавно.мк

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Фото) „Плаќај народе“: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели. Тој со службен владин автомобил се појави на...

More Articles Like This