ЧОВЕЧИЊАТА МОЛАТ ДА ГЛАСАМЕ: Сепак ние #Бојкотираме!

Поврзано

- Advertisement -

Човечињата еден по еден ги вадат на телевизија да не молат да гласаме, но сепак ние цврсто стоиме на ставот дека #Бојкотираме референдум на кој треба да се промени името, јазикот и идентитетот на државата. Само последен во низата кој излезе да ги моли граѓаните да гласаат, е шарениот Павле Богоевски кој требаше да биде независен пратеник, но со начинот на кој тој се однесуваше во парламентот изминатава година во повеќе наврати тој докажа дека е се само не независен. Го извадија за уши на телевизија да каже:

– Со постигнатиот македонско -грчки договор, за прв пат во историјата на Република Македонија се нуди нај фер и најдобра шанса, историски гледано, за обезбедувањето на иднината на сите граѓани на Република Македонија; Поддршка на овој Договорот и референдумското изјаснување, за иднината на Република Македонија е највисок патриотски чин, вели Павле Богоевски.

И навистина е смешно и дегутантно кога ќе го видите човекот кој ги фарбаше спомениците на македонската историја, работеше на уништување на државата и нејзините институции како говори за патриотизам.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This