August 14, 2020, 2:51 am

ЧОВЕЧИЊАТА МОЛАТ ДА ГЛАСАМЕ: Сепак ние #Бојкотираме!

Поврзано

Адеми: До трето одделение со физичко присуство, другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за зapaзни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во...

Пендаровски: Ако Заев не обезбеди мнозинство, го враќа мандатот назад

Претседателот Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од...
- Advertisement -

Човечињата еден по еден ги вадат на телевизија да не молат да гласаме, но сепак ние цврсто стоиме на ставот дека #Бојкотираме референдум на кој треба да се промени името, јазикот и идентитетот на државата. Само последен во низата кој излезе да ги моли граѓаните да гласаат, е шарениот Павле Богоевски кој требаше да биде независен пратеник, но со начинот на кој тој се однесуваше во парламентот изминатава година во повеќе наврати тој докажа дека е се само не независен. Го извадија за уши на телевизија да каже:

– Со постигнатиот македонско -грчки договор, за прв пат во историјата на Република Македонија се нуди нај фер и најдобра шанса, историски гледано, за обезбедувањето на иднината на сите граѓани на Република Македонија; Поддршка на овој Договорот и референдумското изјаснување, за иднината на Република Македонија е највисок патриотски чин, вели Павле Богоевски.

И навистина е смешно и дегутантно кога ќе го видите човекот кој ги фарбаше спомениците на македонската историја, работеше на уништување на државата и нејзините институции како говори за патриотизам.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This