ЧОРБА ЗА 50-ЧЕ, И СЕЛЕКТИВНА МЕМОРИЈА: Седна во фотеља и заборави на болните, умрените бебиња, заборави на сиромашните!

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

„Дојде живот“ во Македонија, особено убав живот за твитерџијата Влатко Васиљ, „борецот“ за демократија, кој откако се „смести“ во удобните фотељи во Владата, нашата земја стана „рај“ на балканот.

За Влатко повеќе нема нечисти улици, нема сообраќајен метеж, нема гладни луѓе, бебињата повеќе не умираат во болниците, а платата на луѓето изнесува 500 евра.

Очигледно владата на Зоран Заев имала волшебно стапче, па сега Васиљ нема за што да „штрака“ на неговата тастатура.

Меѓутоа да не се лажеме. Во Македонија никогаш не било полошо.

Но, по се изгледа на Влатко повеќе му одговара да се прави слеп и глув, бидејќи платата која ја добива како советник задолжен за комуникација со социјални мрежи во владата на Зоран Заев, воопшто не е за потценување.

Влатко кој со месеци и години пишуваше за партиските вработувања, наеднаш замолче. Наеднаш му исчезна инспирацијата да напише „фејсбук-статус“ на неговиот профил и да ја обвинува државата дека е виновна зошто надвор времето е облачно, наместо сончево.

Откако дојде на власт неговиот „шеф“, во Македонија не само што престанаа да се иселуваат младите, туку започнаа и да се враќаат, бидејќи економијата „цвета“…

Влатко веќе стотина дена има заборавено и на децата и луѓето кои чекаат пари за лекување од фондот, а за кои се „бореше“ со последни сили на неговата тастатура.

Дефинитивно дојде живот, ама живот за Влатко Васиљ…

Latest News

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право...

(Видео) Забpaнетата македонска историја

Ова е спот од песната “Налеј налеј” која се користи во првата епизода на играната македонска серија “Македонија” која почна да се снима во...

Голема тpaгeдијa – Пoчинa и ќерката на Нелсон Мандела

Ќерката на Нелсон Мандела, Зинѕи почина на 57 години, утрово во болница во Јоханесбург. Во овој миг таа ја извршуваше функцијата амбасадор на Јужна...

19 години затвop за девојката на која и се cyдеше за yбиcтвото на Пино

Ангела Ѓорѓиевска која беше обвинета за убиството на 26 годишниот Пинета Секондо – Пино, судот ја прогласи за виновна и ја осуди на затворска...

ДИК – Почнаа изборите, важечки се ливчињата на коишто е заокружен редниот број на подносителот на листата

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ја одржа првата прес-конференција по отпочнувањето на трите денови гласање во рамки на предвремените избори за пратеници во Собранието...

More Articles Like This