August 8, 2020, 12:49 pm

ЧОЧОРОВСКА СО ЗАКНИ КОН ЈАНКУЛОВСКА: Кај ќе ве видам, таму сите заедно со Петар ќе ве тепм!

Поврзано

Кapaкамишева: CДC и ce e мoжнo

Ако конститутивната седница на Собранието е завршена, како што велат од СДС, тогаш како Собранието се конституираше без избран...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја...
- Advertisement -

Македонската „кралица на кокаинот“ Станислава Чочоровска, упати низа на навреди и закни кон екс-министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, откако нејзиниот сопруг за медиумите изјави дека „попрво светот би престанал да се врти, отколку Горана да го напушти Петар“

 

 

„По болен ум од монструмот што ти родила син нема на планетава. И ти и чудовиштето што го сликаш со се Петар сите на гомила мрш у пизду материну. Ти бре шошону и бркатиот гад за деца ќе зборите. Само вие имате дете, прашај си ја грдата го*нарка што правеше? Кај ќе ве видам таму ќе ве тепам стоко една безобразна, за вас друго нема. Ќотек земјата да ви се сврти“ – пишува Чочоровска.

 

Од надлежните органи нема реакција на ваквите закни кон екс-министерката Јанкуловкса, а со реакција се уште не излегоа ниту од невладините организации за заштита на човековите права и спречување на говор на омрза.

Јавното обвинителство, очигледно нема доволно слух за отворање на постапка по допрен глас за ваквите закни и говор на омрза.

Претходно, Обвинителството покрена низа на истраги за наводен говор на омрза против новинари и граѓани кои на социјалните мрежи го истакнувале своето незадоволство со актуелната владејачка гарнитура.

 

Latest News

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода бил донесен Б.П.(24) од Скопје. Имено...

More Articles Like This