ЧОЧОРОВСКА СО ЗАКНИ КОН ЈАНКУЛОВСКА: Кај ќе ве видам, таму сите заедно со Петар ќе ве тепм!

  • November 15, 2018

Македонската „кралица на кокаинот“ Станислава Чочоровска, упати низа на навреди и закни кон екс-министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, откако нејзиниот сопруг за медиумите изјави дека „попрво светот би престанал да се врти, отколку Горана да го напушти Петар“

 

 

„По болен ум од монструмот што ти родила син нема на планетава. И ти и чудовиштето што го сликаш со се Петар сите на гомила мрш у пизду материну. Ти бре шошону и бркатиот гад за деца ќе зборите. Само вие имате дете, прашај си ја грдата го*нарка што правеше? Кај ќе ве видам таму ќе ве тепам стоко една безобразна, за вас друго нема. Ќотек земјата да ви се сврти“ – пишува Чочоровска.

 

Од надлежните органи нема реакција на ваквите закни кон екс-министерката Јанкуловкса, а со реакција се уште не излегоа ниту од невладините организации за заштита на човековите права и спречување на говор на омрза.

Јавното обвинителство, очигледно нема доволно слух за отворање на постапка по допрен глас за ваквите закни и говор на омрза.

Претходно, Обвинителството покрена низа на истраги за наводен говор на омрза против новинари и граѓани кои на социјалните мрежи го истакнувале своето незадоволство со актуелната владејачка гарнитура.

 

Претходно «
Следно »