August 14, 2020, 3:50 am

Чудни нешта за хороскопските знаци кои сигурно не сте ги знаеле

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Хороскопот има големо влијание на карактерот на личноста и други физички и умствени карактеристики. Тој има ефект и на ситните, мали нешта кои се дел од нашата личност.

Овен – Изгледаат позаинтересирани за одредена личност отколку што се и да ве натераат да мислите дека сте љубовта на нивниот живот, а тие всушност да обрнуваат исто внимание на други пет личности.

Бик – Ќе ве обвинат поради нетрпеливост ако се обидете да ги дефинирате нештата или да ги прашате зошто се толку бавни.

Близнаци – Со денови ќе анализираат дека не сте ги разбрале добро за тоа што сакале да го кажат, бидејќи за нив добрата комуникација е клучна.

Рак – Можат да прснат во солзи во било кој момент, особено кога не се разбрани од другите.

Лав – Знаат да бидат толку отворени и директни и да ве навредуваат постојано, а воопшто да не бидат свесни за тоа што го прават.

Девица – Ќе ве опсипат со комплименти бидејќи нивната желба да се чувствуваат сакани е толку провидна.

Вага – многу често ќе ги слушнете како зборуваат за движења и култови, бидејќи за нив светскиот поред, ама и балансот во односите се многу важни.

Шкорпија – Се претвораат во пасив- агресивни суштества ако се предадени од некого, особено од оние кои ги сакаат.

Стрелец – Можат одеднаш да почнат да танцуваат или да се смеат гласно нервирајќи ги другите, затоа што така се чувствуваат во моментот.

Јарец – Ќе ги превртуваат очите за многу нешта кои ќе ги кажете, бидејќи тие сакаат да се сериозни за сѐ.

Водолија – Ќе ги забележите како ви поставуваат стапици и чудни тестови за да го тестираат вашиот интелект, но и посветеноста кон нив.

Риби – Знаат да направат многу чудни и неверојатни романтични гестови за оние кои им се допаѓаат.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This