August 15, 2020, 12:23 am

Чулев од Струмица – Наредниот период ќе се гледаме често овде

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и тоа е мојот принцип на работа, порача вчера министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, кој вчера посети неколку градови во источниот регион.

Во попладневните часови ги посетив општините Босилово и Василево. Таму граѓаните се вредни и живеат од обработка на земјиштето. Ми беше чест да проговориме за проблемите кои ги мачат, но на теми од мојот домен на работа.

На крајот на денот ја посетив Струмица. Испивме по едно кафе и направивме убав муабет. Струмица е убав и жив град.

Се договоривме дека во следниот период ќе се гледаме често. Функцијата која јас ја извршуваме бара редовна и честа комуникација со граѓаните и така ќе биде во иднина, порача Чулев.

🇲🇰 Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и тоа…

Julkaissut Наќе Чулев Perjantaina 10. heinäkuuta 2020

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This