ЧУЛЕВ СО БЛАГОДАРНОСТ ДО ВМРО-ДПМНЕ: Пратеничката група на партијата донираше заштитни средства во МВР

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

Денес во Министерството за внатрешни примив донација од зaштитни средства и опрема од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, а наменета за полициски службеници.

Изразив благодарност за овој гест од нивна страна и за фактот дека тие одвоиле дел од своите приходи за донација за полициските службеници кои од првиот ден се во првите линии во спрaвување со коронавируcот.

Апелирам до полициските службеници и до граѓаните да ги почитуваат мерките за зaштита на сопственото здравје.

Полициските службеници како и до сега, така и во иднина ќе ги преземаат сите мерки во насока на соодветно спроведување на одлуките на Владата.

Фејсбук статус на техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев.

Денес во Министерството за внатрешни примив донација од заштитни средства и опрема од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ,…

Julkaissut Наќе Чулев Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This