September 24, 2021, 8:18 pm

Чeтиpи лицa yкpaдoa цeл бaнкoмaт oд пpoдaвницa вo Aepoдpoм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четворица крадци по кои се трага успеале да украдат цел банкомат од маркет во населбата Аеродром.

– На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром, В.Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле банкомат, велат од МВР.

Не се знае колку пари имало во банкоматот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави...

More Articles Like This