September 27, 2021, 11:13 am

Чoвeчки тpyп пpoнajдeн нa пaтoт Дебар-Маврово – тeлoтo пpeдaдeнo нa oбдyкциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.07.2021 околу 15.40 часот СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Дебар-Маврово, на местото викано „Жировничко Анче“ бил пронајден човечки труп.

По овластување на Јавен обвинител, увид извршила екипа од ОВР Гостивар и телото било дадено на обдукција.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Вархеји вo cpeдa дoaѓa вo Скопје

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, во среда ќе отпатува за Скопје, јави дописничката на МИА од Брисел. Информацијата ја потврдија...

More Articles Like This