January 24, 2021, 10:48 am

Чoкoлaдeн кoлaч за 5 минути со cocтojки кoи ceкoгaш ги имaмe вo фpижидep

Поврзано

Бeз пeчeњe: Тopтa co тpи видa чoкoлaдo

За сите зависници од чоколадо имаме еден рецепт кој ќе ве натера да истрчате во кујна и да го...

Стap дecepт кoj ce тoпи вo ycтa – Едноставен кoлaч со opeви и џeм

Направете жарбо пита – едноставен колач кој се топи во уста. СОСТОЈКИ: 400 гр брашно, 1 маргарин, 2 лажици шеќер, 1дл...

(Видео) Совршен чoкoлaдeн биcквит

Едноставен рецепт за неодолив десерт. СОСТОЈКИ: 180 гр путер, 200 гр темно чоколадо за готвење, 4 белки, 50 гр шеќер (за...
- Advertisement -

Направете чоколаден колач со состојки кои сите ги имаме во фрижидер.

СОСТОЈКИ:

4 лажици брашно, 4 лажици шеќер, 2 лажици какао, 1 јајце, 3 лажици масло, 3 лажици млеко.

Се мешаат сите суви состојки, се ставаат јајце, млеко масло, се меша смесата во чинија и се става во микро на најсилна температура 4-5 минути.

Latest News

(Фото) Стрaотна сообраќајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров. Се надеваме нема повредени, внимателно возете...

More Articles Like This