Шарените се каат: „Учеството во шарената peволуција ми беше најголемата гpeшка во животот“

Поврзано

Актерот Јовановски им порачува: Џабе ги ykинувате учебниците, еден сончев ден ќе ви ги препечатиме

Џабе ги укинувате учебниците! Еден ден, еден убав сончев ден, ќе ги препечатиме. Во нив, со златни букви ќе бидат испишани,...

Пopтпapoлот на BMPO-ДПMHE: Во недела најмалку што можам да направам е да бидам во 11 пред Влада

Јас, сега во недела, најмалку што можам да направам е да бидам во 11:00 пред Влада во чест на...

Котеска: 3аев тpeба да биде гoнeт за велепpeдaвcтво и зaceкогаш диcтaнциpaн од влacт

Професорката Јасна Котеска од Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ не можеше да се воздржи од коментар на вчерашната изјава во...
- Advertisement -

Голем дел од учесниците во таканаречената Шарена револуција, можеби со задоцнување, ја увидоа својата грешка. Иако предоцна, многумина од нив сфатија дека биле во заблуда и дека место правда и мир, го донесоа токму спротивното.


Донесоа неправди, рушење на демократски вредности, криминал, корупција, сиромаштија.

Дел од нив, и јавно се покајаа и побараа прошка од македонската јавност. 


Еден од нив е и Филип Достевски кој јавно, преку социјалните медиуми, се извини и побара прошка од целата јавност за, како што вели, најголемата грешка во неговиот живот, Шарената револуција. 

„Како и секој човек така исто и ја имам направено многу грешки у животот. Сепак мислам дека најголемата грешка ми беше учеството на онаа револуција намазана со триста бои онаа шарената де. Ја користам оваа прилика да се извинам јавно на целата македонска јавност. Господ на помош да ми е“, напиша Достевски. 

Latest News

„Њујорк тајмс“ објавува дека Македонија е нajлошa во Европа во справувањето со кopoна kpизaтa

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша: „The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во...

More Articles Like This