December 4, 2020, 2:37 am

„Шарените се шyти и poгaти, а Албанците пет пари не вpeдaт, е*ем ти таков народ“, нaвpeдитe на Заев се уште одѕвонyвaат во yшитe на овие луѓе

Поврзано

Алијанска-Алтернатива peволтирани бидејќи Бучковски му е шеф на Османи

Опозицијата смета дека назначувањето на Бучковски за специјален претставник на Владата за спорот со Бугарија ја „закопува“ довербата во...

ВМРО-ДПМНЕ пpaшyвa: “Дaли дeнec Заев дaл пoнyдa зa пpифaќaњe нa cитe бyгapcки бapaњa?”

Младиот Васев нека не му го држи стравот на Заев, нека одговори дали денес Заев во Софија дал понуда...

Заев и Бучковски нocaт cmpт зa дpжaвaтa, Филипче и Ангелов cmpт зa пaциeнтитe oд кopoнa

За функционерите има бесплатни и експресни тестови, бесплатно лекување, а народот е оставен сам на себе. Затоа народот бара...
- Advertisement -

Изминува предпоследниот ден од изборната кампања, кандидатите за пратеници на терен со членовите и симпатизрите ги претставуваат своите програми, но сведоци сме и на серија бомби кои беа објавени во текот на предизборната кампања.

Имено на различни youtube канали беа објавени серија на таканаречени бомби во кои главен актер е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во кои како што се слуша станува збор за криминали и навреди кон одредена група на луѓе.

Имено во бомбата со контраверзниот бизнисмен Дака, се слуша како тој дал мито од 300.000 евра пред референдумот за промена на името на државата, а главни актери во таа бомба се тогашниот премиер на државата Зоран Заев и генералниот секретар на владата, Драги Рашковски.

Потоа во една од бомбите Зоран Заев луѓето од „Шарената револуција“ ги нарече „Шуто“ и „Рогато“ или како што милува Заев да каже после 2 часа и 17 минути седење во кафана (под дејство на алкохол) се правеле такви грешки. Но дали е нормално така да збориш за некој со кој до вчера си седел на иста маса и сте имале чести средби останува народот да одлучи на изборите на 15 јули.

Но народот не ја заборава и бомбата со фамозната изрека „Ебем ти народ“, во која јасно и гласно Зоран Заев покажа што мисли за сопствениот народ. Имено лидерот на СДСМ во уште еден разговор во кафеана (најверојатно повторно под дејство на алкохол) го навредува својот народ со зборовите „Ебем ти таков народ“ ако не ме гласа мене на изборите.

И најсвежа е вчерашната бомба со Зоран Заев, во која тој ги навредува Албанците. Зоран Заев во вчерашната бомба која се појави на youtube кажува дека албанските гласови во државаа не вредат пет пари, а веднаш по бомбата, Албанците му вратија да не смета на албанските гласови, а таа порака му беше упатена на пазарот во Тетово, но рекација имаа и лидерите на албанските партии.

Бомбите се пуштени, Заев навредуваше, ќе го казни ли народот на 15 јули?

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This