„ШАРЕНИТЕ“ ТАРГЕТ НА НАСИЛСТВОТО НА СДСМ: Професорката Јасна Котеска мета на насилствата на СДСМ!

Поврзано

(Видео) Силјановска му одржа уште една лекција на Политико

Саше Политико денес сакаше да ја испровоцира професорката Гордана Силјановска Давкова додека таа даваше изјава за медиумите. На безобразен, за...

Јакимовски: Горски вијенац од Илинденска бб

Некои медиумски платеници на актуелната влада дебаклот на Зоран Заев на дуелот со Христијан Мицкоски на 24 Вести се...

„Радмила, нити нешто знаеш, нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера“

Радмила, нити нешто знаеш нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера. Плажата е дадена под концесија...

Професорката Јасна Котеска која беше една од најголемите критичари и противните на претходната власт и на Никола Груевски, беше дел од Шарената револуција и еден и нејзините најистакнати активисти деновиве на социјалните мрежи се соочува со прогон од членови на СДСМ.

Причината за тоа е нејзиното несогласување со политиките на актуелната Влада. Имено, таа веќе не ја поддржува оваа влада по неколку точки. Пред еден месец јавно праша зошто таа како Македонка мора во иднина да се нарекува Горно Македонка. И со тоа го навести тоа што се случува денеска.

Сето ова зеде уште поголем замав откако таа јавно ја осуди рекацијата на полицијата како прекумерна и застана на страната на народот кој протестираше.

Сето ова немаше да биде толку трагично доколку токму Јасна Котеска е ќерка на писателот Јован Котески, кој беше затворен во 1985 година од тогашните власти.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести