January 25, 2021, 9:01 am

„ШАРЕНИТЕ“ ТАРГЕТ НА НАСИЛСТВОТО НА СДСМ: Професорката Јасна Котеска мета на насилствата на СДСМ!

Поврзано

Мицкоски на меѓународниот ден за образование: Власта системски го yништува образованието, 20 илјади ученици не следат настава зошто немаат лаптоп компјутери

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук денеска на меѓународниот ден на образованието вели дека власта системски...

(Фото) Стрaотна сообраќајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров. Се надеваме нема повредени, внимателно возете...

(Видео)Венко да тера помалку PR, а повеќе работа, на граѓаните им требаат навремени и достапни здравствени услуги за да се спаси човечки живот

Додека многу луѓе во пендемијава секојдневно се борат за својот живот, министерот Венко Филипче не е способен да ги...
- Advertisement -

Професорката Јасна Котеска која беше една од најголемите критичари и противните на претходната власт и на Никола Груевски, беше дел од Шарената револуција и еден и нејзините најистакнати активисти деновиве на социјалните мрежи се соочува со прогон од членови на СДСМ.

Причината за тоа е нејзиното несогласување со политиките на актуелната Влада. Имено, таа веќе не ја поддржува оваа влада по неколку точки. Пред еден месец јавно праша зошто таа како Македонка мора во иднина да се нарекува Горно Македонка. И со тоа го навести тоа што се случува денеска.

Сето ова зеде уште поголем замав откако таа јавно ја осуди рекацијата на полицијата како прекумерна и застана на страната на народот кој протестираше.

Сето ова немаше да биде толку трагично доколку токму Јасна Котеска е ќерка на писателот Јован Котески, кој беше затворен во 1985 година од тогашните власти.

Latest News

Заев е вистински „moнcтpyм“ кoj cвecнo ja злoyпoтpeби тpaгeдиjaтa кaj Смилковско езеро зa coпcтвeни пoлитички пoeни

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран Заев...

More Articles Like This