October 29, 2020, 11:25 am

„Швалерите го шират коронавирусот“: Српски професор со шокантна изјава

Поврзано

Ова е младата пратеничка на која Дачиќ и го отстапи микрофонот за пеење

Новиот претседател на српското Собрание, Ивица Дачиќ денес на седницата на Собранието службено и го предаде микрофонот за пеење...

САД ѝ ги продаде на Грција бopбените авиони што беа наменети за Турција

Соединетите држави одлучија бopбенитe авиони Ф-35 наменети за Турција да ги продадат на нејзиниот пpoтивник – Грција, пренесува „Сити...

Српското Собрание ја изгласа новата Влада на Ана Брнабиќ

Со 227 гласа „за“ и пет „против“, пратениците во Собранието на Србија ја изгласаа новата Влада. Немаше воздржани, а...
- Advertisement -

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Србија, по кој знае кој пат ја шокираше јавноста зборувајќи за коронавирусот. Овој пат, тој ги обвини швалерите за ширење на вирусот.

-На есен ќе има зголемување на бројот на лица заразени со вирусот корона. Дружењето и прељубата се најопасните фактори. Едно е тоа што никој не го спомнува, а тоа е седмата Божја заповед, „не врши прељуба“ – рече Белојевиќ.

Белојевиќ ги обвини измамниците вчера во утринската програма на ТВ Хепи, а на прашање од водителот Мариќ за тоа каква врска има прељубата со короната, тој истакна дека прељубата е темпирана бомба за ширење на коронавирусот и советува дека треба да се држите до вашиот партнер.

-Тука не станува збор за морал, туку за живот, рече д-р Белојевиќ и сликовито опиша:

– Човек кој има љубовница се чини дека е опасен како да носи бомби. Тоа е стопроцентно заразување затоа што луѓето се малку “пожешки“ во овие работи, додаде докторот.

Latest News

Германија дeпopтиpaшe 20 мaкeдoнcки дpжaвjaни co aвиoн

60 лица вчера беа депортирани од Германија со лет од аеродромот Баден кон Белград. Воздухопловот кој превезувал 40 лица...

“Aмaзoн” пpeд пpaзницитe ќe вpaбoти 100.000 ceзoнcки paбoтници

Американската компанија Амазон соопшти дека врабоптила 100.000 луѓе на одредено време поради пораст на нарачките преку интернет пред ноемвриските празници во САД. Амазон до крајот...

Peгиcтpиpaни 879 пpeкpшoци зa нeнoceњe зaштитни мacки вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Регистрирани се 879 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. Министерството...

3aвpши зaд peшeтки: O6винeтo лицe зa двe извpшeни paзбojнишвa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став...

(Фото) Ужac во Франција: Eдeн y6иeн и нeкoлкy пoвpeдeни вo нaпaд кaj цpквaтa Нотр-Дам вo Ница

Ужас ја потресе Франција утринава откако најмалку едно лице го загуби животот, додека неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина...

More Articles Like This