„ШВЕРЦЕРИТЕ“ ДЕМАНТИРААТ: Ниту еден наш член не бил кај Рекорд кога било нападнато детето

  • March 2, 2018

Навивачката група „Комити“ преку соопштение на социјалните мрежи го опиша вчерашниот инцидент во центарот во Скопје, каде 16-годишно момче, фан на „црвено-црните“ бил прободен со нож, наводно од неколку члена на навивачката група „Шверцери“.

Исто така, „Комити“ побараа од надлежните органи на нашата земја што е можно побрзо да го расчистат овој случај и еднаш за секогаш да се стави крај на ваквите немили сцени.

Но, доцна синоќа приврзаниците на Шкупи преку соопштение на социјалните мрежи ги демантираа овие обвинувања и од „Комитите“ побараа доколку имаат какви било докази да ги покажат во јавност.

„Навивачката група „Комити“ нè обвинија за нешто кое ние не сме го направиле. Ние како „Шверцери“ категорично тврдиме воопшто не сме поврзани со нападот на 16-годишното момче. Ниту еден наш член во тој момент не беше на таа локација, кога беше нападнато детето. Искрено не знаеме зошто нам нè обивнуваат. Доколку „Комитите“ имаат каков било доказ за овие обвинувања нека го покажат во јавноста. Но, знаат дека не е така. „Шверцерите“ никогаш нема да бидат како нив кои напаѓаат жени и деца. На крај сакаме уште еднаш на напоменеме дека овој случај нема никаква врска со нас“, пишува во соопштението на навивачката група од Чаир.

 

 

DEMANTIM !!!Duke pa se "komitat" e Shkupit kanë fillu me na fajësu për diçka që nuk e kemi ba , e vlersojmë të…

Posted by Shvercerat Shkup on Thursday, 1 March 2018

Претходно «
Следно »