„ШВЕРЦЕРИТЕ“ ДЕМАНТИРААТ: Ниту еден наш член не бил кај Рекорд кога било нападнато детето

Поврзано

ДИВЕЕЛЕ НИЗ ХОТЕЛОТ: Кривични за десет лица кои биле сместени во државен кapантин

СВР Охрид поднесе десет kpивични пријaви против лица од повеќе места од земјава оcoмничени за kpивични дела „непостапување според...

ГО ПРОНАШЛЕ ПОКРАЈ ПАТОТ КОН КУМАНОВО: Зacтрелан 15 годишен мигpaнт од Авганистан

Вчера во 18.25 часот во СВР Куманово било пријaвено дека на магистралниот пат Куманово – Табановце имало лице кое...

МАЈКА И ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ СЕ ПOВРEДEНИ: Во нив yдpилo возило управувано од 19-годишник

Шестгодишно дете и неговата 26-годишна мајка се повредени откако во нив удрило возило управувано од 19-годишник, соопшти СВР Тетово....

Навивачката група „Комити“ преку соопштение на социјалните мрежи го опиша вчерашниот инцидент во центарот во Скопје, каде 16-годишно момче, фан на „црвено-црните“ бил прободен со нож, наводно од неколку члена на навивачката група „Шверцери“.

Исто така, „Комити“ побараа од надлежните органи на нашата земја што е можно побрзо да го расчистат овој случај и еднаш за секогаш да се стави крај на ваквите немили сцени.

Но, доцна синоќа приврзаниците на Шкупи преку соопштение на социјалните мрежи ги демантираа овие обвинувања и од „Комитите“ побараа доколку имаат какви било докази да ги покажат во јавност.

„Навивачката група „Комити“ нè обвинија за нешто кое ние не сме го направиле. Ние како „Шверцери“ категорично тврдиме воопшто не сме поврзани со нападот на 16-годишното момче. Ниту еден наш член во тој момент не беше на таа локација, кога беше нападнато детето. Искрено не знаеме зошто нам нè обивнуваат. Доколку „Комитите“ имаат каков било доказ за овие обвинувања нека го покажат во јавноста. Но, знаат дека не е така. „Шверцерите“ никогаш нема да бидат како нив кои напаѓаат жени и деца. На крај сакаме уште еднаш на напоменеме дека овој случај нема никаква врска со нас“, пишува во соопштението на навивачката група од Чаир.

 

 

DEMANTIM !!!Duke pa se "komitat" e Shkupit kanë fillu me na fajësu për diçka që nuk e kemi ba , e vlersojmë të…

Julkaissut Shvercerat Shkup Torstaina 1. maaliskuuta 2018

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести