November 28, 2021, 6:32 pm

Шекеринска бара измени на Законот за служба во Apмијaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изрази надеж дека Собранието ќе даде зелено светло за да се отвори можноста за војниците со наполнети 45 години да заминат со испратнина до 25000 евра.

– Измените на Законот за служба во Армијата во прво читање едногласно поминаа на собраниската Комисија за одбрана и на Законодавно правната комисија. Се надевам дека час поскоро и Собранието ќе даде зелено светло за да отвориме можност за војниците со наполнети 45 години да заминат со испратнина до 25000 евра и да ставиме крај на политичката злоупотреба на Армијата, наведе Шекеринска на нејзиниот фејсбук-профил

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...

More Articles Like This