ШЕКЕРИНСКА ГО УБЕДУВАШЕ СОПСТВЕНОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ: Кочанчани не ја удостоија Шекеринска – фијаско и во Кочани!

  • September 12, 2018
  • Коментари

Радмила Шекеринска доживеа дебакл и во Кочани, на т.н. граѓанска трибина на која таа и нејзините партиски колеги се трудат да ги убедат граѓаните дека на престојниот референдум треба да гласаат за договорот од Преспа со кој се предвидува промена на државното име

 

Како што информираат жителите на Кочани, Шекеринска пристигнала со неколку десетици автомобили во придружба, а дека на собирот најмалку имало кочанчани. И оние што беа, велат, се од локалниот штаб. 

Денес, граѓанска трибина се одржува и во Крива Паланка, каде Заев доживеа уште еден дебакл.

 

Претходно «
Следно »