September 29, 2020, 12:31 pm

ШЕКЕРИНСКА И ЗАЕВ ЛЕТАЛЕ СО АВИОН: Селфи на Заев и Шекеринска пред летот со авион до носачот на авиони „Хари С.Труман“

Поврзано

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен...

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Кристијан Јандриоски, на фејсбук коментираше за Никола Поповски, кој дал оставка ИК на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи партијата не сакала да...
- Advertisement -

Како замена за промената на името, загубениот идентитет, јазик и култура, Радмила Шекеринска и Зоран Заев летаа со авион на американската морнарица и слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“, а си направија и селфи


Шекеринска пак, исполнета со адреналин селфито на Заев го објави на Твитер.

Ден полн со адреналин. со премиерот Заев слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“. Таму имавме средба со адмирал Џејмс Фого, командант на Здружените сојузнички сили на НАТО во Неапол. Одблиску ги доживеавме импресивните капацитети на воздушно поморските сили на САД и НАТО.

Latest News

Сосема е јасна наводната заслуга на Добрила Кацарска за да биде дел од уставниот суд

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на новинарското прашање за кандидирањето на Добрила Кацарска за Уставен судија вели дека сосема...

Митева: Поради неспособноста и хаосот на владата се доведува во прашање почетокот на учебната година

Надлежните институции втор ден не успеаа да се справат со најголемиот предизвик да се премости дигиталниот јаз во образованието. Министерството за образование и наука,...

Владата денеска ќе одлучува дали ќе има целодневна настава, но не и за дневен престој

Владата денеска на седница ќе разгледува и одлучува за воведување на целодневната настава во училиштата, соопшти министерката за образование и наука Мила Царовска. Со...

Драма во Велес: Велешанка се породила во такси во дворот на велешката болница

Жена се породила во такси возило во дворот на велешката Болница. Оттаму велат дека бебето е здраво и живо заедно со мајката. Породувањето се случило...

Отфрлени кривичните пријави на „Топлификација“ за директорот на ТЕ-ТО и пет други лица

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, ја отфрли кривичната пријава поднесена од „Топлификација“ АД Скопје против четири физички лица (претседател на...

More Articles Like This