ШЕКЕРИНСКА И ЗАЕВ ЛЕТАЛЕ СО АВИОН: Селфи на Заев и Шекеринска пред летот со авион до носачот на авиони „Хари С.Труман“

  • December 9, 2019
  • Коментари

Како замена за промената на името, загубениот идентитет, јазик и култура, Радмила Шекеринска и Зоран Заев летаа со авион на американската морнарица и слетаа на носачот на авиони „Хари С. Труман“, а си направија и селфи


Шекеринска пак, исполнета со адреналин селфито на Заев го објави на Твитер.

Ден полн со адреналин. со премиерот Заев слетавме на носачот на авиони „Хари С. Труман“. Таму имавме средба со адмирал Џејмс Фого, командант на Здружените сојузнички сили на НАТО во Неапол. Одблиску ги доживеавме импресивните капацитети на воздушно поморските сили на САД и НАТО.

Претходно «
Следно »