ШЕФЕ ДА ГАЗАМ? ГАЗИ!: Стевананџија ги повика шарените да го почитуваат Уставот

  • August 30, 2018
  • Коментари

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија на Твитер реагираше на забраната за движење на Водно.

Тој обраќајќи се на пратениците на СДСМ, Ивана Туферџиќ и Павле Богоевски им посочи да се обидат да го практикувате уставно загарантираното право на слобода на движење. Стевананџија за крај истакна дека сепак за нив не важи уставот, а тие е пучисти.

-Ајде @PavleBogoevski @IvanaTufte баш пробајте да го практикувате уставно загарантираното право на слобода на движење!! Ама за вас не важи Устав,Вие сте по ПУЧОВИТЕ! НЕ сте платени за тоа…Шефе да газам?? Гази два пати и на напред и рикверц!! #лицемери

Претходно «
Следно »