ШЕЌЕРИНСКА КРШЕШЕ ЈАЈЦА СО Г.Г. СТЕФАН: На традиционалниот ручек, Шеќеринска скрши јајце со г.г.Стефан

  • April 9, 2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вчера за празникот Велигден беше во посета на поглаварот на МПЦ господин, господин Стефан со кој ја испочитува традицијата и се кршеше со јајца.

Министерката и потпретседателка на владата ја предводеше делегацијата придружувана од министерот за здравство Венко Филипче, министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Дел од иконографијата за настанот беше и ѕвездата од Кутлеш, која е истакната во кабинетот на поглаварот на МПЦ, а СДСМ не ја признава како национално знаме на Македонците.

Претходно «
Следно »