ШИЗОФРЕНИЈА: Во 2016 Гоце Делчев за Заев беше Македонец, денес тој е Бугарин!

Поврзано

КОСТА ПЕТРОВ ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ: Откако „пола партија“ е во карантин, нема одговор дали ќе делат летоци

Вечерва во емисија „Топ Тема“ имаше вклучување Коста Петров, кој што го избегна да одговори на прашањето на...

(Видео) БЕВ ВО КОМА, А СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРА: Како се лекуваат пациентите со ковид-19 на Инфективна клиника во Скопје?

На телевизија Клан ѝ беше доволено да влезат и да ја снимат состојбата што се случува на Инфективната клиника,...

МИТРЕВ: За жал, се покажа како точна мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе се врати вирусот

За жал, се потврди мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе ни се случи повторно враќање на вирусот,...

Веројатно во светот нема политичар кој толку пати го променил својот став по однос на низа прашања, вклучувајќи ја и националноста на македонскиот великан Гоце Делчев. Имено молкум при овогодинешното чествувањето на Илинден со Бојко Борисов во соседна Бугарија, Заев се согласи дека со тврдењата на бугарскиот премиер дека Гоце Делчев бил Бугарин.

–Заедно со колегата Заев и неговиот кабинет, минатата година отидовме во Скопје на гробот на нашиот Светец и херој, Гоце Делчев. Сега Заев заедно со неговите колеги е тука да се поклониме пред споменикот на Гоце Делчев, изјави Борисов во присуство на Заев.

Да се потсетиме што Зоран Заев изјави за медиумите на 04.02.2016 година.
-Денеска оддаваме почит на апостолот на македонскиот народ, великанот Гоце Делчев којшто го посвети и го даде животот за слободата, самостојна и независна Република Македонија.
Тоа неговото дело не смее да биде заборавено од сите генерации кои доаѓаат после нас, заради тоа што ја испраќа пораката кои сме, какви сме, зошто сме поразлилни од сите други народи и народности кои живеат во целиот овој регион.
Оддавајќи денеска почит ја испраќаме пораката дека не само што не смее да биде заборавено, туку неговото дело треба да биде следено, и затоа борбата за слобода ќе продолжи, а независноста ќе ја браниме

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести