ШИЛЕГОВ И НАУМОВСКИ СЕ „ЗАПУКАЛЕ“: Шилегов и Наумовски се „запукале“ во Париз на државен трошок да учат превоз

Поврзано

(ВИДЕО) ВО ЧАИР СЕ ВОДИ ОРО ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

На социјалните медиуми можеа да се прочитаат коментари дека за време на утринската прослава можеле да се слушнат пукотници...

БЕЏЕТИ ДО ШИЛЕГОВ: Езерото Треска ѝ припаѓа на Општина Сарај

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во вчерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 рече дека надлежностите за езерото Треска...

БАШ МЕ „БРИГА“ – ВО СТРУГА ЌЕ СЕ ГРАДИ

,,Во Струга треба да се гради и ќе се гради, а тоа што зборуваат невладините и екологистите баш ми...

Мирослав Шиповиќ од СДСМ и некогашен претседател на општина Центар, по отворените критики кон градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ овој пат на мета му е градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов.

Шиповиќ во пост на својот Фејсбук профил го критикува Шилегов кој отпатува во Париз, Франција- на државен трошок секако, да ги истражува градските превози. И тоа не сам, туку со него го зел и својот шеф на кабинет, Никола Наумовски.

-Се запукале во Париз да учат превоз? Абе на интернет ја има историјата на градските превози во големите метрополи. Интересно што и Жерновски беше исто таму и со истиот заменик се сретна, а се разбира Општина Центар плати. А сега кој плаќа? И после пратениците земале пари за превоз- напиша Шиповиќ.

Патем, за авионски превоз неодамна градската власт распиша оглас од 90.000 евра за 2018 година.

- Advertisement -

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...
- Advertisement -

Повеќе вести

- Advertisement -