October 28, 2020, 1:14 am

ШИЛЕГОВ ПИШМАНАЏИЈА: Откако пациенти „продадоа бубрег“ за да платат паркинг на Клинчки на Шилегов му текна

Поврзано

Дали и кој го тpуе Скопје? Погледнете ги фотографиите кои се појавија ова утро

Последниот извештај на Европската агенција за животна средина, ЕЕА, покажува дека аерозагадувањето и натаму претставува најголема еколошка опасност по...

Алapмантно во Скопје, три скопски општини со по над 500 активни случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи...

Пoвeќe yлици вo Ѓорче Петров yтpe бeз вoдa

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 26.10.2020г. поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник Ф...
- Advertisement -

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов призна дека погрешил што го поскапел двојно и паркингот на Клинички центар.

Ги увидовме пропустите и брзо реагираме. Не викам дека идеално ќе ги предвидиме сите работи, тоа е невозможно, но важно е дека брзо реагираме и ги поправаме, рече Шилегов на денешната прес-конференција.

Инаку, вчера граѓани плаќаа по 70 денари час на Клинички.

Реагираа и на социјалните мрежи дека со неподвижни пациенти морале за 5 часа на клинички да потрошат 350 денари.

Цели 350 денари или една просечна дневница потрошил скопјанец за четири часа паркинг во Скопје. Фотогографијата беше објавена на Ѕидот на сообраќајниот срам, а тој додаде дека „Наместо чист воздух добил празен новчаник“.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This