ШИЛЕГОВ СО НОВА НАBPEДА: Секогаш на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ имало повеќе ѓубре, нова навpeдувачка квалификација или признание за побројноста на митинзите

  • April 14, 2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов продолжува со навpeди, пренесува Курир.

Сакајќи да се оправда од скандалите кои медиумите ги обелоденуваат за него, екс-портпаролот на Зоран Заев, зборува за ѓубрето на вчерашниот и денешниот митинг.

Вели дека секогаш на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ имало повеќе ѓубре, но освен што наведува, тој со тоа изгледа признава на чиј митинг имаше многу повеќе народ.

 

После “невидениот скандал” што го откри Курир, дека сум ги приморувал вработените од КХС да присуствуваат на митингот на…

Gepostet von Петре Шилегов am Sonntag, 14. April 2019

Претходно «
Следно »