„ШИПТАРОЉУБЕЦ“! ЗАЕВ БАРА СРБИЈА ДА БИДЕ ОБВИНЕТА ЗА ГЕНОЦИД: Српските медиуми денес со силни реакции по договорот на Заев и ДУИ!

Поврзано

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за...

Кандидатот за премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев постигна договор со албанската партија ДУИ, Србија да биде обвинета за наводен геноцид извршен над Албанците во таа земја помеѓу двете светски војни, пишува српски „Информер“.
informer-1-640x594

„Информер“ пишува дека Заев тоа им го соопштил на членовите на својата партија на седницата на Главниот одбор на СДСМ, претставувајќи го тоа како дел од коалициониот договор со ДУИ за состав на новата македонска влада.

-На оваа срамна одлука на Заев се спротивставиле повеќе членови од Главниот одбор, а тој се обидел да ги смири со зборовите дека тоа не е толку опасно за Македонија, бидејќи сета вина паѓа на Србија и српската Влада, која во тоа време владеела во поранешната Вардарска Македонија, пишува „Информер.рс“.

Заев ги информирал сопартијците дека поради доаѓањето на власт се сголасил во втората фаза од договорот со Албанците да разговара и за промена на државната химна, знамето на Македонија, како и воведување на двојазични пари, пишува „Информер“.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да го охрабриме народот, да истрае...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе вести