ШКОЛСКИ ПРИМЕР ЗА ЛИЦЕMЕРИЕ И ЛАЖНИ ВЕСТИ: Дo каде се ветувањата што ги дадоа Наумовски и Ацевски ?

Поврзано

ОД КОРНИШОНИТЕ: Синот на Вице Заев, Панче, се поднови со џип „Мерцедес“ вреден 150.000 евра?

Синот на Вице Заев, Панче Заев и внук на Зоран Заев наводно добил Мерцедес „Г вагон“ - џип кој...

И ПОСЛЕ НАРОДОТ ЌЕ ВИ Е КРИВ: Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези

Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези, бавете си се со лов на вештерки, носете идиотски и селективни...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

Фотографијава е школски пример за лицемерие и лажни вести ❗

Ги повикувам градоначалникот Наумоски и поранешниот пратеник Ацевски уште утре да отидеме заедно на просторот на депонијата и да провериме до каде се ветувањата што ги дадоа❗

▶️На лице место да се увериме дали таму постои зелен појас или огромна, масовна депонија од 11 хектари ⁉️

▶️Да видиме дали ќе се санкционира самиот градоначалник Наумоски за ова дело ⁉️

▶️Каде завршија потрошените пари за чистењето на депонијата, ако истата воопшто не е допрена ⁉️

На лагите, криминалот и неспособноста им доаѓа крајот.
Ѓорче не виде ништо добро од вас. 📢🔜🗳‼

Фејсбук статус на Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ

Фотографијава е школски пример за лицемерие и лажни вести ❗Ги повикувам градоначалникот Наумоски и поранешниот пратеник…

Julkaissut Бојан Стојаноски Perjantaina 22. toukokuuta 2020

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести