ШОКАНТНА ИНФОРМАЦИЈА:Карлеуша вмешана во убиството на новинарот Чурувија?

  • July 15, 2016

Српски „Курир“ објави шокантни информации дека пејачката Јелена Карлеуша е замешана во убиството на новинарот Славко Чурувија.

karleusa

Весникот пишува дека таткото на Јелена, поранешен министер за внатрешни работи, ја презел истрагата за случајот во кој била замешана неговата ќерка и ги затскрил сите докази.

karleusa 1

Како главен организатор се посочува политичарот Милорад Мркоњиќ, кој е сегашен партнер на пејачката Ана Бекута.

Сведок во Обвинителството вели дека сегашниот почесен претседател на Социјалистичката партија Мркоњиќ платил 80.000 германски марки за ликвидацијата на Славко Чурувија, сопстевник на Дневен телеграф кој во деведесеттите години беше главен противник на режимот на Слободан Милошевиќ.

Slavko

Претходно «
Следно »