ШОКАТНА СНИМКА ОД 2015 ГО РАЗБРАНУВА СВЕТОТ И ОТКРИВА СЕ : Корона вирусот создаден од кинеските научници во научната лабараторија во Кина

Поврзано

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...
- Advertisement -

Еден прилог ја разбранува европската јавност, посебно во Италија. До таму отиде разбранувањето што коментираат сите, и пратеници, партии, министри и Премиерот на Италија.

Всушност се работи за научен прилог кој е снимен и објавен 2015 година, 16.11.2015 година, пред четири и пол години, на РАИ 3 како научна емисија на Леонардо. Тоа е прилог од медицината и покажува како кинезите прават еден експеримент , но тогаш никој не обрнал  внимание за што всушност се работи, и дека тој прилог се однесува на смртоносниот вирус КОРОНА, кој е произведен од страна на кинеските научници, во кинеска научна лабораторија и дека се знаело дека тој вирус е биолошко оружје. Знаеле и Американците кои остро реагирале кон Кина за да се спречи било какво понатамашно експериментирање…….

Сега ќе го погледнете прилогот, оригинално ќе слушнете како изгледаше тогаш прилогот без ниаква интерпетрација, ќе го слушнете преводот на српски и 2 минути од тој прилог објавен од 16.11.2015 година на Италијанскиот канал РАИ 3.

OBAVEZNO POGLEDAJTE….16.11.2015god scenario hm hm….Toliko o slucajnosti….

Posted by Мики Ивковић on Friday, March 27, 2020

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This