September 28, 2020, 10:15 pm

ШТАНЦАЈ ПЕТРЕ ИДАТ ИЗБОРИ: Град Скопје вработува 25 државни службеници

Поврзано

Четири скопски села четири дена ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека во период од 29.09.2020 до 02.10.2020 година, поради чистење и...

Првиот снег го обели Пелистер

Првиот снег го обели Пелистер

Aеродром сè уште на врвот со најмногу заболени од коронавирус – Проверете колку има во другите скопски општини

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини...
- Advertisement -

Нов бран вработувања во локалната власт. Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 25 државни службеници во Град Скопје.

Се бараат кандидати за раководители, советници, референти и соработници. Платите во зависност од работното место се движат од 15.663 денари до 28.277 денари.

ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Градоначалникот Шилегов и ДУИ влегоа во кампања за избори. Преку Јавното претрпијатие Комунална Хигена-Скопје СДСМ и ДУИ ќе си вработат 300 партиски послушници

Julkaissut Александар Трајановски Torstaina 24. tammikuuta 2019

И покрај негодувањата на советниците од опоицијата во Советот на Град Скопје кои обелоденија дека во секое Јавно претпријатие се трупаат партиски послушници над предвиденото, Шилегов продолжува во исполнување на партиските агенди и масовно вработуваат партиски кадри во пресрет на Претседателските и евентуални предвремени парламентарни избори.

ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Градоначалникот Шилегов и ДУИ влегоа во кампања за избори. Преку Јавното претрпијатие Комунална Хигена-Скопје СДСМ и ДУИ ќе си вработат 300 партиски послушници

Julkaissut Александар Трајановски Torstaina 24. tammikuuta 2019

Latest News

Ковачки за Шекеринска и Пендаровски: Тоа се политички метузалеми, сѐ уште мислат дека живееме во времето на „општонapодна одбpaна“

Полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ упати...

Заев се прeдомисли: Веќе нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен обвинител

Сега веќе тоа нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен oбвинитeл, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во...

(Видео) Зошто Заев е опседнат со Мицкоски?

„Вистината во 20 секунди зошто Заев е опceднат со Мицкоски и зошто наместо со економија се занимава со хотелски коалиции за pyшење на Мицкоски“. Со...

Клacтер во Џенова: 14 нови членови од екипата зapaзени со коронавирусот

Џенова потврди 14 нови случаи на коpoнавирус само еден ден по дебаклот од Наполи со 6-0 на „Сан Паоло“. На веќе заpaзените Шоне и...

Повpeдeни две лица во тешкa сooбраќајна нecpеќа во Бутел

Најмалку две лица се повpeдeни во cyдир на два автомобили вечерва во Бутел, дознава 24 Инфо. Сообраќајната нecреќа се случила на крстосницата од булеварот „Христијан...

More Articles Like This