May 14, 2021, 1:37 am

Штипјанец cилyвaл 63 годишна сосетка

Поврзано

- Advertisement -

СВР Штип, до ОЈО Штип поднесе кривична пријава против Ц.М.(41) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување”, казниво по член 186 став 2 в.в.ст.1 од Кривичниот законик. Пријавениот, на 23.02.2021 физички нападнал 63 – годишна сосетка во нејзиниот дом во Штип и извршил обљуба над неа. Наредниот ден, 24.02.2021, пријавениот повторно физички ја нападнал оштетената.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This