August 10, 2020, 8:55 am

Штип е втор град по бројот на аkтивни cлучаи

Поврзано

Во Индија од Koвид-19 пoчинaлe 196 лeкapи, регистрирани 64.000 нoвoзaбoлeни

Индиското лекарско здружение соопшти дека од Ковид-19 до сега починале 196 лекари, а во отвореното писмо до премиерот Нарендра...

Нов тест покажува кои маски се најефикасни

Група истражувачи од Универзитетот „Дјук“ создале едноставна техника за анализирање на ефективноста на повеќе видови маски за лице, кои...

Bakцината пpoтив Koвид-19 нема да биде целосно ефикасна, смета главниот американски eпидeмиoлог

Главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи оценува дека вакцината против вирусот корона нема да биде целосно ефикасна. На онлајн семинарот на...
- Advertisement -

Веднаш зад главниот град, Штип има најмногу активни случаи на коронавирусот.

Штип е вториот град со најмногу инфицирани од Ковид-19 по Скопје каде во моментов има 1.426 активни случаи.

Зад нив се Гостивар и Куманово со 269, односно 263 заразени. Потоа следуваат Тетово (225), Свети Николе (175) и Струга (195).

Во Штип вчера се регистрирани 16 нови случаи на коронавирус.

Вкупната бројка на дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата е 10.891, бројката на оздравени пациенти е 6.698, на починати е 493.

Се стравува дека Охрид ќе биде „темпирана“ бомба поради продолжениот викенд, и метежот кој таму се создаде.

Имаше реакции дека мерките за заштита не се почитуваат.

Latest News

Paботодавачите бapаат итнo фopмирање влада

Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа...

Во Индија од Koвид-19 пoчинaлe 196 лeкapи, регистрирани 64.000 нoвoзaбoлeни

Индиското лекарско здружение соопшти дека од Ковид-19 до сега починале 196 лекари, а во отвореното писмо до премиерот Нарендра Моди, побараа соодветна нега за...

Денес не очекува coнчeвo време, попладне пopoeн дoжд и гpмeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе немате воопшто слободно време и...

Нов тест покажува кои маски се најефикасни

Група истражувачи од Универзитетот „Дјук“ создале едноставна техника за анализирање на ефективноста на повеќе видови маски за лице, кои веќе станаа дел од нашето...

More Articles Like This