ШТО ПРВО ГЛЕДАТЕ НА ОВАА СЛИКА: Одговорот ја кажува вистината за вас!

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Ова е позната oптичкa илyзиja која може да се види на два начини. Едноставно е – кое беше првото животно што го забележавте?

Кога го видовте едното, дали ви беше лесно да го препознаете и другото животно?

Следи најважното прашање: „Колку брзо можете да се префрлите меѓу двете визии?“.

Многумина најпрво виделе патка и тие можат да преминат на втората верзија. Но, дали успеавте со леснотија да преминете на втората слика?

Доколку ви се потребни само неколку секунди да преминете од визија во визија (од патка кон зајак и обратно), тогаш вие сте снаодлива и креативна личност. Доколку не сте во состојба да го направите тоа, не грижете се – повеќето луѓе гледаат само една слика.

Психолог тврди дека моментот кога ќе се вклучи визијата помеѓу патката и зајакот, претставува краток блесок на креативниот ум. Тоа е исто како набљудување на светот со различни очи.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести