ШТО СЕ ПОДГОТВУВА: Пред четири години лица вршеа шпионажа на касарната „Кузман Јосифовски Питу“ – денес ја снимале и правеле скици!

Поврзано

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на...

МАКЕДОНИЈА ВРАТЕНА НА ЦРНАТА ЛИСТА: Црна Гора повторно зaбрани влез на македонски државјани во земјата

Црногорскиот Институт за јавно здравје го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку...

(Видео) ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА: Повици за Џиxад кај велешката Црна џамија

Група верници од исламска вероисповед пpoтестираше пред велешката Црна џамија, против, како што велат, навредите упатени кон Алах, искажани...

Според полицискиот билтен на 09.05.2018 година во 16.20 часот на ул. „Фуштанска“ во Тетово, четири непознати лица со патничко возило „Фолксваген Голф“ со косовски регистарски ознаки со мобилен телефон ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“.

Откако реагирало обезбедувањето на касарната, лицата избегале. Во 17.45 часот на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај с.Глоѓи, полициски службеници го сопреле наведеното возило во кое се превезувале Х.Б. (48), Ф.Л. (36), Ј.Л. (74) и Ф.Л. (28), сите од Косово, по што биле приведени во СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Ова не е прв ваков случај во кој се прават скици и фотографии на касарната во Тетово. На 09.12.2014 година, неколку две лица со мобилен телефон извршиле фотографирање на објектот од касарната „Кузман Јосифовски Питу“ во Тетово и покрај тоа што на објектот на видно место е истакнат знак за забрана за фотографирање. При тогашниот настан на осомничените им е одземено УСБ на кое се наоѓале направените фотографии.

Актуелно

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

КOРOНAТA НЕ БИРА: Мухамед Зекири позитивен на Koвид-19

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја објави на неговиот Фејсбук профил. Зекири информира дека позитивни на коронавирус се и...

Повеќе вести