ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СКОПЈЕ?: Запалени два автомобили, интервенирала екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје

  • January 13, 2020
  • Коментари

Запалените автомобили станаа речиси секојдневна појава во Скопје, а и во другите градови во Македонија. Скоро секој ден има најмалку пои една пријава за опжарено возило. Според информации од МВР, два вакви инциденти биле пријавени вчера во Скопје. Кaко што известуваат во дневниот билтен:

На 13.01.2020 во 01.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Атанас Иљоски“ настанал пожар во патничко возило „хјундаи И20“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.П.(49) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повPeдени лица нема. Извршен е увид.

На 12.01.2020 во Полициската станица Чаир, Б.Д.(53) од Скопје пријавил дека на 11.01.2020 околу 18.30 часот настанал пожар во неговото патничко возило „опел астра“, кое било паркирано пред неговата куќа на ул.„Скоевска“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повpeдени лица нема. Извршен е увид.

Претходно «
Следно »