August 13, 2020, 10:25 am

ШТО СЕ KPИЕ НА УСБ-ТО ЗА КОЕ НЕМА УВИД ОДБPAHАТА: Споменато мистepиозно УСБ од страна на адвокатот на Боки 13

Поврзано

Eуролинк осигурување нема никаква поврзаност со Еуростандард банка

Во врска со тековните случувања поврзани со Еуростандард банка, а со цел правилно информирање на нашите клиенти и соработници,...

Деветнаесет години од потпишувањето на Охридски рамковен договор

Пред деветнаесет години на денешен ден е потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во...

Во 12 часот, Пендаровски ќе му го врачи мандатот на Заев

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на...
- Advertisement -

Во тек е првото рочиште за случајот „Рекет“, воведен збор веќе имаше Вилма Русковска, додека Зоран Милевски попознат како Кичевскиот ја призна вината и за него ќе се води одвоена постапка, додека Бојан Јовановски и Катица Јанева се чувствуваат како невини. Сепак јавноста и новинарите најмногу ги заинтересираа воведните зборови на одбраната поточно на адвокатот на Боки 13-ка, Сашо Дуковски кој спомена мистериозно УСБ во кое одбраната немала увид, а притоа е дел од доказите кои обвинителството ги има против обвинетите.

-Едноставно не може доказ да остане не анализиран од страна на одбраната, а токму тоа се случи во овој предмет. Независно од фактот којшто е на сила, а тоа е дека обвинението е стапено на правна сила. Да сублимирам можеби доколку би ја знаеле содржината на овој доказ, нашата одбрана и подготвувањето на нашата одбрана би одела во друга насока. Но најважно е што е не може една од странките да остане покуса, вели Дуковски.

Latest News

Coобpaќaјнa нeзгoдa на пaтoт Градско-Прилеп, пoвpeдeнo eднo лицe

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода...

Eуролинк осигурување нема никаква поврзаност со Еуростандард банка

Во врска со тековните случувања поврзани со Еуростандард банка, а со цел правилно информирање на нашите клиенти и соработници, Еуролинк осигурување потврдува дека нема...

Куновска збyнeтa: Заев се oткaжaл од патни трошоци, па пратеник ли ќе биде?

Софија Куновска, актерка и пoранешнa функционерка на СДСМ на Фејсбук иронизира по најавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека се откажал од...

Уaпceни двe лицa, пoлициjaтa кaj нив пpoнaшлa мapихyaнa

На 12.08.2020 во 21.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ ги лишиле од слобода Ф.С.(26) од с.Желино и Н.А.(22) од...

Деветнаесет години од потпишувањето на Охридски рамковен договор

Пред деветнаесет години на денешен ден е потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во земјава во 2001 година. Преговорите почнаа...

More Articles Like This