Што ја прави уникатна Тијана Дапчевиќ?

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Таа е една од ретките македонски уметници препознатлива по својот талент, но и оригинален изглед. Пејачка, актерка, водителка, едноставно шоумен. Но, овојпат во фокусот не се нејзините успеси на професионален план, туку уникатниот стил, кој таа го негува со години и со кој остава посебен печат.

Тоа што последните неколку години е тренд кај светските ѕвезди е заштитен знак за македонската дива. Станува збор за очилата и тоа како обичните, така и оние за сонце, во различна форма и големина, кои во комбинација со кратката руса коса, станаа детали по кои Дапчевиќ се разликува од останатите. Овој моден додаток во комбинација со прекрасната насмевка и минималната шминка, придонесува таа да изгледа впечатливо во секој поглед.

Кога веќе го споменавме стилот, тоа што исто така треба да се нагласи е дека Дапчевиќ е вистински камелеон во однос на модните парчиња. Апсолутно ефективно изгледа во кежуал изданија, но и заводливо во елегантни тоалети, кои совршено ја истакнуваат нејзината телесна форма.

Извор:женски магазин

Актуелно

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Повеќе вести