December 8, 2021, 5:51 am

Што ce cлyчyва? – Фejcбyк вчepa пaк пaднa, од компанијата твpдaт дeкa ги отcтpaнилe пpoблeмитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фејсбук ги отстрани проблемите што предизвикаа втор прекин на неговата работа оваа недела и им се извини на корисниците.

Синоќа, Фејсбук, Месинџер и Инстаграм повторно станаа недостапни за корисниците во некои делови на светот. Според податоците на веб -страницата Downdetector, корисниците пријавиле прекини во работата на социјалните мрежи. Компанијата соопшти дека падот е предизвикан од „погрешна конфигурација“ на рутерите.

Искрено Се Извинуваме Ако Немавте Пристап До Нашите Социјални Мрежи Во Последните Неколку Часа. Го Отстранивме Проблемот И Ви Благодариме Уште Еднаш За Трпението Оваа Недела, Се Нагласува Во Објавата На Фејсбук.

Податоците за проблемите со Фејсбук почнаа да се појавуваат вчера по 20 часот. Корисниците во САД и Европа изразија незадоволство од работата на страницата и мобилната апликација. Неколку минути по првите известувања за прекини на Фејсбук, имаше и извештаи за проблеми со Инстаграм. Во понеделникот, Фејсбук, Месинџер, Инстаграм и Ватсап беа недостапни со часови во многу делови на светот.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This