August 15, 2020, 2:58 pm

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Поврзано

Се обиделе да пpeнесат мигpaнти низ Македонија, меѓу кои деца од Сиpија, Паkистан и Авганистан

Дваесет и осумгодишниот М.Ј од Штип е лишен од слобода и приведен во полициска станица, зашто вчера им бегал...

Вело Марковски: Погpeшија и сега сме на почетокот

Последните Ковид19 статистики покажуваат процес на стабилизација на состојбата и пад на кривата, што може да се толкува како...

Средбa Николовски – Груби, cе работи на предлог програма за работа на евентуалната идна Влада

Продолжуваат консултациите и работата на ниво на генерални секретари na СДСМ Љупчо Николовски и на ДУИ Артан Груби викендот,...
- Advertisement -

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик на СВ Инвест, фирма која седоведуваше во корелација со семејството Заеви и една од добитниците натендерите во Рек Битола и блиска до Вице Заев и извесен Горан Димовски од Битола викан Тушникот.

Од аудиобомбата Тушникот се фали дека добил зелено светло од Рашо кој најверојатно еРадиша Бојовиќ зет на Зоран Заев, а ќе оствари средба со братот на Зоран, ВицеЗаев за да се запали автообил на човек од Битола затоа што тој бил од ВМРО-ДПМНЕ.

Потоа воедно се фали и дека Трајче Заев, братучед на Вице Заев давацрвени картони кој да се занимава со бизнис, а кој не.

Тушникот: добробе брат слушај сега. Имам една стратегија, со Рашо бев во Струмица. И само мукажав, со Вицето (Заев) ќе се видам вторник или среда. Има тука многу 5 или 6души кои хаос прават. Ме разбираш. Почнаа да се закануват.Јас си направив моја екипа, затоа не сакам да ме гледаат лево десно, утре да недојде нешто со мене да не спојат неќам. Сфаќаш?

Стојче Чифлигароски: Така, така
Тушникот: Сега јас тие морам да гисредам, сфаќаш. На тој Чаки ќе му се запали колата овие денови. Многу јапретера, многу.
Стојче Чифлигароски: Кој?
Тушникот: Чаки едно дете говикаме тука, од ВМРО е тој така главен му е таму. Ќе го потиснам јас убаво.

Стојче Чифлигароски: Добро
Тушникот: И не само тој, има јас ќеги средам сите.

Стојче Чифлигароски: така
Тушникот: Значи зелено светло ми едадено. Рашо го знаеш ти, така?

Стојче Чифлигароски: Го знам како не.

Потоа може дасе дознае од аудиото дека Тушникот преку струмичката мрежа заработел 30-40илјади евра преку некој адвокат за вадење на човек од притвор за што добилзлатен часовник како награда, но и дека планира да земе автмобил без документи,но и дека Трајче Заев е тој кој дава дозвола кој да работи а кој не воСтрумица.
Тушникот: Значи јас бев во Струмица,заработев некои 30-40 илјади евра. Правевме некои работи таму, со адвокатоттаму, еден турчин го извадовме од притвор. Го имаа пикнато, тој не почасти еденсат убав 30 илјади евра е тој.

Стојче Чифлигароски: Добро
Тушникот: И вложуваше. Направијаедна фабрика за канабис и за она за плантажи. Цело време заедно и на крајот,реално ќе ти кажам тебе, на крајот се потскараа со Трајче (Заев).

Стојче Чифлигароски: Добро

Тушникот: Трајче (Заев) му дадецрвен картон и тој не може таму да работи со тоа. Е сега во оваа работа целајас испаднав заебан, сега ќе ти кажам зошто. Јас си земав тие парите тука, набанка тука. Едно време и едно време се плати имаше давачки за клубот. 50 илјадиевра месечно за клубот брат, за фудбалери и ми вели колку имаш да ми ги дадешбрат да дадеме плата да не се срамиме. Ние тогаш почнуваме сакам да ти дадам. Атогаш лиценцата ја чекавме се си беше ок. И Стојче ништо бе брат го заглавија.Не дека нема да ми ги врати ама ме блокира брат. Џабе отидов,џабе работев. Останав кога ќе видиш. Некој да работи да ти земи назад. А другаркако брат заедно живеевме. На исто место спиевме. Како да не му ги дадеш така?

Стојче Чифлигароски: Така
Тушникот: Тоа помина замина.Работата што со тебе се гледам поддршка да ми дадеш ако можеш да ми ги дадешоние парите, да ми ги префрлиш побрзо, да можам да движам. Ме разбираш
Стојче Чифлигароски: А штонаправивте со овој завршивте работа

Тушникот: Завршено е, ама не знам брат не се префрлено

Стојче Чифлигароски: готово. Утре

Тушникот: Да не треба да се чека уште малку. Не сакам наВице (Заев) да му барам ќе рече те пуштив кај Стојче, знаеш ќе ми е незгодно.Што ќе рече, овој бара. А друго е кога ќе дојдат изборите нека тепате тогашдруго ќе барам. Така не?
Стојче Чифлигароски: Фала Богубе

Latest News

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19). Се преземаат мерки за...

Помпео во посета на Полска, потпишан договор за вoeна соработка

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и полскиот министер за одбрaна Мариуш Блашчак денеска во Варшава потпишаа договор за одбрaнбена соработка, кој поставува правна рамка...

Продолжена грчката зaбpaна за влез на македонски граѓани

Министерската одлука за привремено огрaничување на врските на Грција со Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е во сила до...

More Articles Like This