(ШOKAHTHO ВИДЕО) СВЕТОТ НА НОЗЕ: Сурогат бебиња подготвени за родители од САД, Кина, Германија

Поврзано

Маж вработен во ФЕНИ позитивен на Ковид-19 во Кавадарци

Маж на возраст од 57 години е новиот регистриран случај на корона вирус во Кавадарци. Лицето е син на...

Капацитетите преполни: Нема cлободни бoлнички кревети на Инфективното одделение во Штип

Триесет и петте болнички кревети на штипското Инфективно одделение се пополнети. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека...

Сkандал во Европскиот парламент: Уkpaдени најмалку 50 компјутери, таблети и други уреди додека институцијата била затворена

Најмалку 50 компјутери, таблети и други уреди биле укpaдени од членови на Европскиот парламент додека институцијата не рабеше поради...

Водечките светски медиуми известуваат за ситуацијата во главниот град на Украина, Киев, каде во еден хотел се наоѓаат 50 новороденчиња, пишува Курир.рс.

Како што наведуваат , се работи за сурогат бебиња по кои родителите од Велика Британија, САД, Италија, Германија, Романија и други земји не можат да дојдат бидејќи границите се затворени поради пандемијата на коронавирусот, јавува британскиот Дејли Мејл кој наведува дека се изгледа како фабрика за бебиња.

Како што наведува весникот родителите плаќале помеѓу 5.745 i 57.365 фунти на агенцијата која им помагала околу сурогат мајки.

За децата се грижат одредени лица, но сликите го алармирале обдусменот за човекови права на украинскиот парламент Људмир Денисов.

Како што јавува РТ сурогат мајчинството не е забрането строго во Украина и се наоѓа во легалната сива зона. Оние кои стојат позади ова може да бидат обвинети за трговија со луѓе во согласност со релеванттните закони, но по се изгледа властите во Украина не можат да се справат со процветувањето на сурогат мајчинството во земјата.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести