January 25, 2021, 8:12 pm

(ШOKAHTHO ВИДЕО) СВЕТОТ НА НОЗЕ: Сурогат бебиња подготвени за родители од САД, Кина, Германија

Поврзано

Италијанскиот премиер најави оcтавка откако го загуби мнозинството во Владата

Италијанскиот премиер Џузепе Конте веројатно ќе поднесе оставка до претседателот Серџо Матарела вечерва или утре изутрина, со надеж дека...

Студија на Оксфорд:Азитромицинот и доксициклинот не се ефикасни во лекувањето на Ковид-19

Студија спроведена во Велика Британија покажала дека антибиотиците „азитромицин“ и „доксициклин“ генерално не се ефикасни терапии за раните фази...

Бpoјкaтa cплacнyвa: Peгиcтpиpaни 63 нoвoзa6oлени од Koвид-19, пoчинaa 6 лицa вo изминaтитe 24 чaca

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 677 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи...
- Advertisement -

Водечките светски медиуми известуваат за ситуацијата во главниот град на Украина, Киев, каде во еден хотел се наоѓаат 50 новороденчиња, пишува Курир.рс.

Како што наведуваат , се работи за сурогат бебиња по кои родителите од Велика Британија, САД, Италија, Германија, Романија и други земји не можат да дојдат бидејќи границите се затворени поради пандемијата на коронавирусот, јавува британскиот Дејли Мејл кој наведува дека се изгледа како фабрика за бебиња.

Како што наведува весникот родителите плаќале помеѓу 5.745 i 57.365 фунти на агенцијата која им помагала околу сурогат мајки.

За децата се грижат одредени лица, но сликите го алармирале обдусменот за човекови права на украинскиот парламент Људмир Денисов.

Како што јавува РТ сурогат мајчинството не е забрането строго во Украина и се наоѓа во легалната сива зона. Оние кои стојат позади ова може да бидат обвинети за трговија со луѓе во согласност со релеванттните закони, но по се изгледа властите во Украина не можат да се справат со процветувањето на сурогат мајчинството во земјата.

Latest News

Италијанскиот премиер најави оcтавка откако го загуби мнозинството во Владата

Италијанскиот премиер Џузепе Конте веројатно ќе поднесе оставка до претседателот Серџо Матарела вечерва или утре изутрина, со надеж дека...

More Articles Like This