ЃАВОЛОТ БИЛ ВО МПЦ, ТАКА ВЕЛИ БОКИ 13: Пуленот на СДС Боки 13, со навреди до МПЦ нарекувајќи ги „ѓаволи“ и „хомосексуалци“

Поврзано

(Видео) Јанушев: Сѐ она што го видовме во изминатите три и пол години ќе го ставиме во историјата

ВМРО-ДПМНЕ како предводник на идната влада ќе го донесе Законот за проверка на имот на политичарите, а кога ќе...

Важно за лицата во самоизолација и на домашно лекување: Остануваат уште два дена за пријавување за гласање

Министерот за здравство,Венко Филипче, на денешната прес-конференција, се осврна и во однос на подготовката од страна на Министерството за...

Тешко дека децата ќе тргнат на училиште во септември

Министерството за образование и наука објави нацрт-верзија на Концепт за развивање систем за образование од далечина во основните и...

Боки 13 во дебата на ТВ 24 Вести жестоко го нападна отецот Ивица Тодоров и МПЦ во полемиката дали на хомосексуалците треба да им се дозволи да посвојуваат деца или не.

Боки 13 го провоцираше отецот Ивица со прашања од типот што би направил кога негово дете или на негов близок бил хомосексуалец, на што Тодоров одговори дека се хипотетички прашања и дека прво и основно се отвара прашањето на кој начин човек станува хомосексуалец, кои се причините. Тоа го разлути Боки 13.

„Ѓаволот е кај вас тогаш. Вие не сте оптеретени со религијата и со православието кое што го ширите, дека (бидејќи, н.з.) сте оптеретени со хомосексуалноста. Најголемите хомофобни ликови, тие се потенцијални хомосексуалци“, се само дел од навредите упатени од Боки 13 кон отец Ивица.

Боки 13 како што вели самиот, е близок пријател со Зоран Заев, Оливер Спасовски и Мила Царовска. Со нив одржува состаноци како да е амбасадор или министер на некоја странска држава, а не она што реално е – претседател на невладина организација која постои десет дена и од искуство има направено две акции за помагање на 5 луѓе.


Притоа, Боки 13 е човек кој ја разјари целокупната јавност со најавите дека ќе ги искористи своите врски со власта на СДСМ за да посвои деца во тендерска постапка според негов вкус – едно христијанче, едно муслиманче и едно со посебни потреби.

За потсетување, семејства со двајца родители со добри примања и ситуирани, луѓе кои имаат биолошки проблеми за зачнување, чекаат со години за да посвојат дете. Боки 13 најави во обидот за посвојување ќе ја искористи блискоста со Мила Царовска од СДСМ која е министер за труд и социјала, како и поддршката за сите негови активности која му ја дава Зоран Заев.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести